Bankoğlu'ndan Kozcağız çıkarması

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Kozcağız'ı ziyaret etti. Bankoğlu ziyaretlerde 'Kozcağız, kaymakam istiyor demiştik. Vatandaşımız bu talebini bir kez daha dile getirdi ve konuyu TBMM'de gündeme taşıdığımız için teşekkür etti' dedi.

PAYLAŞ

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Üyesi  Aysu Bankoğlu, Kozcağız Beldesini ziyaret etti. CHP Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak, İl Genel Meclisi Üyesi Abdullah Kaleli, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Şahin, Belde Başkanı Gülay Akdemir, Kozcağız'ın önceki Belediye Başkanlarından Meliha Okutay ve Parti yöneticileriyle birlikte esnafın sorunlarını dinleyen Bankoğlu, aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi Belde Örgütünü ve BARKOZDER'i de ziyaret etti; Kozcağız'ın sorunlarını dile getirdi.  Kozcağız’da ilk durağı, partisi Cumhuriyet Halk Partisi Belde Örgütü olan Bankoğlu, belde yetkililerinden Kozcağız’a ilişkin bilgiler aldı. CHP’nin gerçekleştirdiği Kurultay sonrası yeni dönem hedeflerine dair son durumu aktardı.

“Ekonomik kriz en büyük sorun”

Ardından Kozcağız sokaklarında esnaf ve vatandaşlarla  bir araya gelen Bankoğlu, izlenimlerini şöyle aktardı:

"TBMM’nin çalışmalarına ara vermesinin ardından geldiğim Bartın'da, gerek kent merkezinde gerekse ilçe ve beldelerde yaptığım ziyaretlerde, esnafın büyük bir durgunlukla karşı karşıya olduğunu üzülerek görüyorum. Bizler muhalefet olarak hükümete ne çözüm önerirsek önerelim, hükümet bildiğini okumaya ve her istediğini kendi menfaatine uygun şekle getirmeye ısrarla, inatla devam ediyor.  Ekonomik kriz en büyük sorun ama TBMM’de dile getirmiş olmama, ısrarla her platformda da söylememize rağmen göç konusu, Bartın için hâlâ en büyük sorunlardan biri. Bu olumsuz durumdan çok etkilenen Kozcağız beldemizin ilçe olması için yaptığımız çağrılara hükümet, her zaman olduğu gibi duyarsız. "Kozcağız, kaymakam istiyor" demiştik. Vatandaşımız bu talebini, ziyaretlerimizde bir kez daha dile getirdi ve konuyu TBMM'de gündeme taşıdığımız için teşekkür etti. Aslında normal şartlarda, kim yerini yurdunu, toprağını bırakıp bilmediği bir kente göç eder. Elbette, kendi memleketinde iş bulma umudunu yitirmiş olanlar, özellikle de gençler. Daha üzücüsü, göç edenlerin gittikleri kentlerde de onları bekleyen bir iş alanı yok.”

“Hükümet yandaşa ihale düzenlemekten yana”

Aysu Bankoğlu, Bartın ve Kozcağız Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği BARKOZDER’e yaptığı ziyarette, Kozcağız’ın ilçe yapılması ve göç sorunlarının da konuşulduğunu belirterek "COVID-19 salgını ile gittikçe derinleşen ekonomik kriz, her yerde etkisini gösteriyor. Hükümetten çözüm bekleniyor. Bugün, Türkiye’nin en büyük sıkıntısı israf ekonomisi ile yönetiliyor olmasıdır. Bir ülke, öğlen vakti hâlâ siftah yapmamış esnafla doluyken, üç gençten birisi işsizken, emekliler aç kalmamak için adeta çırpınırken hükümetin öncelikleri, hâlâ yazlık veya kışlık saray yaptırmak, yandaşa ihale düzenlemekten yana. Yaptıklarının faturasını salgına ve dış güçlere atarak kurtulamayacaklarını biliyorlar. Biz CHP olarak yurttaşımızın sesi olmaya, haksızlık ve hukuksuzluklarla mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

 

 

Haber Merkezi

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN